صفحه اصلی / سلامت / بهداشت و پزشکی / بیمارستان‌ها برای پیک بعدی کرونا آماده باشند

بیمارستان‌ها برای پیک بعدی کرونا آماده باشند

رئیس سازمان نظام روانشناسی:بیمارستان‌ها برای پیک بعدی کرونا آماده باشندرئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: احتمال دارد بعد از تعطیلات، مجدداً با اوج بیماری کرونا روبرو شویم و بیمارستان‌ها باید برای پیک بعدی آماده باشند.

بیمارستان‌ها برای پیک بعدی کرونا آماده باشند

میگنا: دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و دکتر داوود یادگاری‌نیا فوق تخصص بیماری‌های عفونی با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی تعطیلات، راه‌های شیوع بیشتر کرونا و گذران اوقات فراغت پرداختند. یادگاری‌نیا با اشاره به اینکه احتمال دارد بعد از تعطیلات، مجدداً با اوج بیماری کرونا روبرو شویم، گفت: ویروس کرونا فوق‌العاده مصری است، لذا کوچکترین خطایی موجب انتشار آن می‌شود.
او با اشاره به اینکه باید میزان تلفات و عوارض ناشی از این بیماری را کم کنیم، افزود: در این خصوص نیاز به همکاری مردم داریم، متاسفانه ویروس کرونا با تعطیلات نوروزی مصادف شده و این موضوع نگران‌کننده و ممکن است در مناطق روستایی روند بیماری رو به افزایش باشد.
این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه بیمارستان‌ها باید برای پیک بعدی آماده باشند، خاطرنشان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که هر چه سن افراد بالاتر باشند شانس درگیرشدن بیماری در آن‌ها بیشتر می‌شود، افرادی که بالای ۸۵ سال سن دارند ۱۰ تا ۲۰ درصد دچار مرگ و میر می‌شوند و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند باید از آن‌ها بیشتر مراقبت شود. افرادی که در محیط بسته بیش از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در تماس نزدیک باشند می‌توانند بیماری را انتشار دهند.
یادگاری‌نیا با اشاره به اینکه سلامتی مردم در گرو خانه ماندن است، تصریح کرد: نگرانی اصلی ما، خستگی مردم از خانه ماندن و عادی شدن ویروس کرونا و بی‌تفاوتی برخی به آن است.
حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در بخش دیگری از برنامه با اشاره به اینکه ویروس کرونا را جدی بگیریم، افزود: آمار مبتلایان به کرونا در برخی از شهر‌ها کاهش نیافته، بلکه مسافرت‌های غیرمنطقی موجب پخش بیماران در دیگر شهر‌ها شده است.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه اگر استرس، استرس حاد شود روی سیستم ایمنی اثر منفی می‌گذارد، خاطرنشان کرد: در این شرایط، نحوه تعامل والدین با کودکان، نسبت به ۲ ماه پیش باید متفاوت باشد.

مرجع : خبرگزاری بسیج

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه کودکانی شاد داشته باشیم؟

چگونه کودکانی شاد داشته باشیم؟یک کارشناس ارشد روانشناسی درباره نحوه پرورش کودکان شاد توضیحاتی داد. میگنا: الهام پورمولایی کارشناس ارشد روان شناسی، مشاور کودک و نوجوان و آموزش کودکان استثنایی درباره شاد بودن کودکان گفت: شاد بودن هدیه ای است که والدین می توانند آنرا به کودک تقدیم کنند. او افزود: یکی از مهم ترین ابزار برای پرورش کودکان شاد دادن حس اعتماد به نفس، عزت نفس و رضایت مندی به آنهاست که با این کار والدین استعداد شاد بودن در کودک را پرورش می دهند. منظور از شاد کردن کودکان شادی لحظه ای و کوتاه مانند دادن اسباب بازی و تنقلات مورد علاقه نیست، بلکه باید کودکانی را پرورش داد که شادی جزء ویژگی بارز و پایدار آنها مانند عزت نفس، خوش بینی و خویشتن داری باشد. پورمولایی با اشاره به راهکارهای مناسب جهت پرورش روحیه شاد در کودکان اظهار کرد: والدین باید با دقت تمام توجه و تمرکز خود را هنگام صحبت کردن کودکان به او دهند و از انجام کارهای دیگر از قبیل صحبت با تلفن، تماشای تلویزیون، بازی با گوشی و ... به صورت جدی پرهیز شود. مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *