صفحه اصلی / آموزش عالی / تجمع جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

تجمع جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

تجمع

جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت از ظهر روز گذشته در اعتراض به انتصاب سرپرست جدید معاونت فرهنگی این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش ایسنا، معید مهدیان دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در خصوص تجمع جمعی از دانشجویان این دانشگاه به ایسنا گفت: این تجمع از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه ۳ دی) در اعتراض به انتصاب یکی از اعضای هیات علمی گروه معارف به سمت معاون فرهنگی دانشگاه در مقابل ساختمان ریاست صورت گرفته و تا امروز ادامه داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: سوابق سرپرست جدید معاونت فرهنگی دانشگاه دارای ملاحظاتی است و سابقه برخورد نامناسب با دانشجویان را در کارنامه خود دارد که مستندات آن نیز موجود است.

دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت خاطر نشان کرد: قرار بود رییس دانشگاه روز گذشته برای ارائه توضیحاتی در این خصوص در جمع دانشجویان معترض حاضر شود و توضیحاتی را در خصوص این انتصاب ارائه بدهد که این اتفاق روز گذشته نیفتاد و امروز جلسه‌ای با حضور رئیس دانشگاه ، برخی اعضای هیات رئیسه و نمایندگان دانشجویان معترض برگزار شد.

مهدیان در خصوص جزئیات جلسه امروز مسئولان دانشگاه علم و صنعت با دانشجویان معترض گفت:‌ در این جلسه دانشجویان مستنداتی درباره رخی رفتارهای توهین آمیز سرپرست جدید معاونت فرهنگی را به رییس دانشگاه ارائه دادند و رئیس دانشگاه عنوان کرد نمی‌توان صرفاً با این مستندات در خصوص سرپرست جدید قضاوت کرد.

مهدیان تاکید کرد: دکتر ذاکری رییس دانشگاه علم و صنعت تاکید داشت به هیچ عنوان عزل سرپرست معاونت فرهنگی امکان پذیر نیست چرا که برکناری فردی که بیش از یک هفته از انتصاب او در سمت مذکور نگذشته است برای دانشگاه وجه خوبی نخواهد داشت ضمن اینکه ایشان بهترین گزینه برای تصدی معاونت فرهنگی به شمار می رود و ما گزینه دیگری برای تصدی این سمت نداریم.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه امروز دانشجویان معترض با رییس دانشگاه، دانشجویان پیشنهاد دادند که اگر امکان عزل سرپرست جدید معاونت فرهنگی وجود ندارد پس دانشگاه بپذیرد که حکم او به مدت دو سال به عنوان سرپرست باقی بماند و طی این مدت نیز هیات سه نفره اعم از رییس دانشگاه،‌ یک استاد مورد اعتماد دانشجویان و همچنین نماینده دانشجویان تشکیل شود که بر فعالیت های او نظارت کند که متاسفانه این پیشنهاد مورد موافقت رییس دانشگاه قرار نگرفت.

دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت گفت: در نهایت قرار شد امروز دانشجویان معترض مطالبات خود را به رییس دانشگاه ارائه دهند و او نیز این مطالبات را بررسی کند. اگر این مطالبات مورد موافقت قرار نگیرد دانشجویان از روز شنبه مجدد تحصن خود را آغاز خواهند کرد.

مطالبات دانشجویان پیگیری می‌شود

بر اساس اطلاعیهدانشگاه علم و صنعت که ساعاتی پیش بر روی سایت این دانشگاه قرار گرفت، در جلسه امروز رئیس دانشگاه علم و صنعت و تعدادی از اعضای هیات رئیسه، اساتید با جمعی از دانشجویان معترض که در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد، دانشجویان به بیان دلایل اعتراض خود نسبت به انتصاب سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه پرداختند و رئیس دانشگاه هم صحبت‌های دانشجویان را شنید و توضیحاتی را نیز در خصوص این انتصاب مطرح کرد و در نهایت مقرر شد مطالبات دانشجویی بررسی و پیگیری شوند.

انتهای پیام

این مطالب را نیز ببینید!

کمک فناوری رباتیک به دختر معلول انگلیسی

یک دانش‌آموز دختر انگلیسی که با دست راست معلول به دنیا آمده بود، اولین دست بیونیک خود را استفاده کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، "هالی لاندز"( Hollie Lownds) دختر ۱۱ ساله‌ای است که در زمان تولد بدون دست راست به دنیا آمد. این دختر در ماه سپتامبر یک دست بیونیک دریافت کرد که مانند دست شخصیت کارتونی "مرد آهنی" است و ۵ هزار پوند قیمت دارد. استفاده از این دست بیونیک در دست این کودک به وی اجازه می‌دهد به راحتی با کارد و چنگال غذا بخورد، موهای خود را شانه کند و برای اولین بار در زندگی خود دوچرخه‌سواری را تجربه کند. این کودک می‌تواند برای اولین بار در طول عمرش، هدایای کریسمس خود را با دو دست خودش باز کند که به همین خاطر بسیار هیجان‌زده است. پزشکان در هفته بیستم بارداری مادر هالی به وی اطلاع دادند که فرزندش دست راست خود را از دست داده است که علت هم برای پزشکان مشخص نبود. از بدو تولد، این کودک بازوی مصنوعی نداشت و سعی می‌کرد از آرنج خود برای باز کردن در و یا برخی دیگر از کارها استفاده کند. نبود دست راست، این کودک را مجبور کرد که به ناچار از دست چپ خود استفاده کند و در مدرسه و به هنگام نوشتن دست چپ خود را بکار گیرد. بازوی بیونیک که در دست این کودک استفاده می‌شود، حاوی الکترودهایی است که سیگنال‌های برقی کوچک را از عضلات کاربر تشخیص می‌دهند. این سیگنال‌ها سبب فعال شدن حرکت در آن اندام مصنوعی می‌شوند. این بازوی بیونیک توسط شرکت "Open Bionics" ساخته شده و توسط یک خیر ناشناس به این خانواده اهدا شده است. والدین هالی لاندز گفته‌اند که فرزندشان به داشتن این دست رباتیک افتخار می‌کنند و این احساس در دوستان هالی نیز به وجود آمده است. ولی به دلیل اینکه هالی تاکنون از دست راست خود استفاده نکرده و ماهیچه‌های دست راستش ضعیف است،‌ پس از یک ساعت کار با دست راستش که با استفاده از این بازوی بیونیک صورت می گیرد، سبب می‌شود هالی در دست راست خود احساس خستگی کند. با توجه به اینکه هالی در سن رشد است، در آینده باید یک دست بیونیک دیگر برای دست راست خود تهیه کند. انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *