صفحه اصلی / اجتماعی / شایع‌ترین علایم سکته حاد قلبی

شایع‌ترین علایم سکته حاد قلبی

دانستنی آنلاین:شایع‌ترین علامت سکته حاد قلبی، احساس درد شدید در قفسه سینه است، این درد اغلب به گونه‌ای است که بیمار تا به حال آن را تجربه نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین،درد شدیدی که فرد تا کنون تجربه نکرده است می‌تواند خبر از سکته حاد قلبی دهد، این درد می‌تواند در قفسه سینه متمرکز باشد یا به فک یا دست چپ منتشر شود، حدود ۱۵ دقیقه طول بکشد و با تعریق سرد و حالت تهوع همراه باشد بنابراین اگر فردی این علایم را داشت باید به سکته حاد قلبی مشکوک شویم و او را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل کنیم یا بلافاصله اورژانس را خبر کنیم، البته درد می‌تواند در قفسه سینه آغاز نشود و در فک شروع شود همچنین درد قفسه سینه می‌تواند به دست راست هم انتشار یابد.

 افراد در معرض خطر در صورت احساس کردن هر درد در قسمت بالای ناف باید به سکته قلبی مشکوک شوند البته برای تشخیص قطعی این عارضه، مراجعه به پزشک ضروری است، سکته‌های حاد قلبی در مردان شایع‌تر است ولی زنان هم می‌توانند به این عارضه مبتلا شوند.

اگر بیمار سابقه بیماریهای قلبی داشته و قرص‌های زیر زبانی یا اسپری‌های مخصوص را مصرف می‌کرده است اعضای خانواده می‌توانند قرص زیر زبانی را سوراخ کنند و مایع درون آن را داخل دهان بیمار بچکانند، زیرا اگر قرص زیر زبانی به شکل کامل مصرف شود این احتمال وجود دارد که راه نای بسته و بیمار به ایست تنفسی دچار شود.

اگر بیمار فشارش افت کرده باشد، باید پا‌های او را بالا بیاوریم که برگشت خون به قلب بیشتر انجام شود البته بهترین کار رساندن بیمار به نزدیک‌ترین مرکز درمانی یا اطلاع به اورژانس است.

این مطالب را نیز ببینید!

۹ روش پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای هندی + اینفوگرافیک

ویروس کرونای هندی، قدرت سرایت فوق‌العاده ای دارد. در اینفوگرافیک زیر با ۹ روش پیشگیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *