صفحه اصلی / اقتصادی / نقش پالایشگاه‌های قدیمی در تولید بنزین کم ‌کیفیت

نقش پالایشگاه‌های قدیمی در تولید بنزین کم ‌کیفیت

دانستنی آنلاین: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:قطعاً میزان زیادی از این بنزین در کشور مصرف می شود که همواره نمی توان گفت تماما استاندارد یورو۴ و ۵ را دارا هستند در نتیجه آلودگی هوا را در کلان‌شهرها تشدید می کنند.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین،با رسیدن فصل سرما و تشدید آلودگی هوا، بحث بنزین بی‌ کیفیت دوباره مطرح شده است. هرچند که مسئولین اذعان داشته اند که تولید بنزین با سولفور بالا محدود شده است اما هوای آلوده کلان‌شهرها  و اذعان مسئولین شهری گویای این موضوع است که بنزین با سولفور بالا وارد مدار مصرف می شود.

در این رابطه اسدالله قره‌‌‌ ‌خانی عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پیش از این مباحثی از این دست که سولفور بنزین پالایشگاه ای کشور بالاست، مطرح می شد اما در حال حاضر مسئولین بیان می کنند که بنزین تولید شده در پالایشگاه ها با کیفیت یورو۴ است.

وی در ادامه افزود: ولی همواره این سوال پیش می آید که آیا همه تولیدات پالایشگاه های کشور استاندارد یورو ۴ و ۵ را دارد؟ ولی قطعاً این طور نیست چرا که در حال حاضر برخی از پالایشگاه‌های کشور با تکنولوژی قدیمی مشغول به کار هستند، پس بنزین تولیدی این پالایشگاه‌ها کجا مصرف می‌شود؟! چرا که ما همه بنزین تولیدی را صادر نمی‌کنیم.

قره خانی گفت: قطعاً میزان زیادی از این بنزین در کشور مصرف می شود که همواره نمی توان گفت تماما استاندارد یورو۴ و ۵ را دارا هستند در نتیجه آلودگی هوا را در کلان‌شهرها تشدید می کنند.

این نماینده مجلس افزود: البته اخیرا از سوی مسیولین وزارت نفت اعلام شده که به دلیل کنترل آلودگی هوای کلان‌شهرها تلاش شده است از توزیع بنزین معمولی در این شهرها متوقف شود.

این مطالب را نیز ببینید!

ساخت قطعات با تکنولوژی بالا بین مدیرعامل ساپکو و ۱۵ سازنده برتر

دانستنی آنلاین:قرارداد ساخت قطعات با تکنولوژی بالا بین مدیرعامل ساپکو و ۱۵ سازنده برتر داخلی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *