صفحه اصلی / اقتصادی / پیش بینی افت رشد اقتصادی جهان

پیش بینی افت رشد اقتصادی جهان

دانستنی آنلاین:کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل پیش بینی کرد رشد اقتصاد جهان از ۳ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۲.۳ درصد در سال جاری میلادی کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین،کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل پیش بینی کرده نرخ رشد اقتصادی هند برای سال جاری میلادی از ۷.۴ درصد سال گذشته تا ۶ درصد کاهش یابد، ولی این کشور دومین اقتصاد سریع جهان پس از چین خواهد بود.

گزارش تجارت و توسعه ۲۰۱۹ نشان می‌دهد نرخ رشد اقتصاد جهان از سه درصد سال ۲۰۱۸ تا ۲.۳ درصد در سال جاری میلادی کاهش می‌یابد.

چین با ۶.۱ درصد نرخ رشد اقتصادی در ۲۰۱۹ همچنان عنوان سریع‌ترین اقتصاد دنیا را در اختیار دارد و تنها با ۰.۱ درصد از هند جلوتر است.

گزارش جهانی بعدی که به نرخ رشد اقتصادی در جهان می‌پردازد، گزارش صندوق بین‌المللی پول از دورنمای اقتصادی جهان خواهد بود که ماه آینده منتشر می‌شود.

طبق گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل، کند شدن رشد اقتصاد هند ادامه روندی است که چهار سال پیش آغاز شد.

طبق این گزارش: «پیش بینی رشد اقتصادی هند پایین آمده، چون نرخ رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه اول ۲۰۱۹ نسبت به همین دوره در سال گذشته تا ۵.۸ درصد کاهش یافت».

«در آسیا، دو اقتصادی که در بین سریعترین‌های جهان هستند، چین و هند، نشانه‌هایی از کند شدن رشد را دارند».

«میزان صادرات هند که در ۲۰۱۷، ۶.۶ درصد افزایش یافته بود، سال گذشته تا ۴.۳ درصد کند شد».

میزان رشد واردات یک کاهش بزرگتر را نشان داد. واردات هند از ۱۱.۷ درصد به ۳.۱ درصد طی همین دوره زمانی کاهش یافت.

این مطالب را نیز ببینید!

حذف دلار از تبادلات تجاری ایران و اوراسیا

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اعلام کرد که در صورت حذف دلار از تبادلات ایران و اوراسیا می‌توان پیش‌بینی کرد که سطح تجارت مشترک میان دو طرف به شکل قابل توجهی افزایش یابد. به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی در همایش "تجارت با اوراسیا" گفت: در حال حاضر این اتحادیه تجارت خود با جهان را به مرز ۹۰۰ میلیارد دلار رسانده و سهم ایران در این تبادلات ۲.۶ میلیارد دلار است که در صورت حذف دلار و فراهم شدن مقدمات این تجارت مشترک می‌تواند در گام نخست از مرز ۳۰ میلیارد دلار عبور کند. ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *