صفحه اصلی / اجتماعی / آماده‌باش ۵ هزار مامور پلیس راه در طرح اربعین

آماده‌باش ۵ هزار مامور پلیس راه در طرح اربعین

دانستنی آنلاین:رئیس پلیس راه گفت: پلیس با هماهنگی با راهداری با اتوبوس‌هایی که بخواهند به صورت خودسرانه اقدام به سوار کردن زوار به صورت دربست و اخذ کرایه‌های سنگین کنند برخورد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین،سردار سیدتیمور حسینی رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی درخصوص آخرین تمهیدات پلیس راه در طرح اربعین حسینی اظهار داشت: ۵ هزار مأمور پلیس راه از تاریخ ۱۷ تا ۲۹ مهر در آماده‌باش کامل در سه استان هدف -کرمانشاه، ایلام و خوزستان- و استان‌های منتهی به استان‌های هدف حضور فعال خواهند داشت.

 ​رئیس پلیس راه با تاکید بر این مطلب که روان‌سازی بار ترافیک و ا یمنی تردد زائران از جمله اهداف مدنظر برای ماموران پلیس راه است به بسیج همه امکانات پلیس راه و پیش‌بینی برای ورود تیم‌های کمکی از کل کشور در طرح اربعین حسینی پرداخت و تصریح کرد: حدود ۲۰۰ تیم از مأموران پلیس راه برای انجام مأموریت در طرح پیاده‌روی زوار اربعین حسینی پیش‌بینی‌شده‌اند.

وی گفت: در استان‌های لرستان، همدان، مرکزی و قم که استان‌های هم‌ مسیر و پرتردد در دسترسی زائران به استان‌های هدف هستند امکانات پلیس راه را مستقر و تقویت کرده‌ایم تا زائران بتوانند در کمال نظم و انضباط و آرامش به استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان برسند.

سردار حسینی تخلفات حادثه‌ساز را خط قرمز پلیس راه دانست و گفت: برخورد جدی با تخلفات حادثه‌ساز در دستور کار ماموران پلیس راه خواهد بود.

وی در پاسخ به دیگر پرسش درخصوص ساماندهی اتوبوس‌ها به خصوص در هنگام بازگشت زوار اربعین حسینی از مرزها به داخل کشور  اعلام کرد: امسال قرار شد در پایانه برکت در شهر مهران دفاتر تعاونی مستقر شود تا این دفاتر نظارت بر امر مسافرگیری و نرخ اتوبوس‌ها داشته باشند؛ پلیس راه نیز بر عملکرد اتوبوس‌ها نظارت کرده تا از اقدام خودسرانه اتوبوس‌ها در سوار کردن دربست مسافران یا دریافت کرایه‌های سنگین برخورد کند؛ در این موضوع نیز با راهداری هماهنگی کامل شده تا بتوان برخی مواردی که زوار در سال‌های گذشته با آن مواجه بودند مرتفع کرد.

رئیس پلیس راه به حادثه تصادفی که روز گذشته در استان گیلان و در محدوده بندر انزلی برای تعدادی از زوار اربعین حسینی به وقوع پیوست اشاره و خاطرنشان کرد:  یک دستگاه خودرو پراید با چند زائر پیاده برخورد کرد که متاسفانه دو زائر جان خود را از دست دادند؛ از رانندگان می‌خواهیم که در سطح جاده‌ها و در ۳۰ کیلومتری شهرها دقت بیشتری داشته باشند و همچنین از زائران هم می‌خواهیم که برای پیاده‌روی مسیر امن را در نظر بگیرند.

این مطالب را نیز ببینید!

معاشقه «گونتر اوکر» با حافظ در بوشهر

معاشقه «گونتر اوکر» با حافظ در بوشهر ایسنا/بوشهر آثار هنرمند آلمانی، "گونتر اوکر" با عنوان «کرنش به حافظ» در عمارت نوذری بوشهر به نمایش درمی آید. افشین درمبخش، مدیر پروژه در خصوص آثار اوکر که در این نمایشگاه ارائه شده، نوشته است: هنر و عرفان رابطه ای تنگاتنگ دارند و این را می توان با خوانش شعر حافظ و مشاهده آثار اوکی بیشتر درک کرد. گویی اوکر به هنگام خلق آثار، با حافظ همراه و همنشین بوده است. او را سال هاست می شناسم و اینگونه توصیف می کنم: انسان ها برای زندگی نفس می کشند /گونتر اوکر برای نشان دادن انسانیت نفس می کشد. وی اینگونه ادامه می دهد گونتر اوکر، هنر، شعر، فلسفه و جتب عرفان نیست، بلکه روزنه ای پر از روشنایی ست که به هستی گشوده شده است. بی شک، گونتر اوکر پیشتاز آن دسته از هنرمندانی است که از "هنر و ادب" به "ابد" رهسپار شده اند. به نظر می رسد او قافله سالار آن گروه از نوابغ بشری است که هستی با موجودیت و عظمت، پیدا و پنهان و خوب و بد خویش، تنها یک عنصر از عناصر گفتار و بیان آنهاست. پیشتازان بی همتایی که نه تنها به هستی گوش می سپارند، بلکه زبان هستی اند. سخن از مردی است که در بلندی ایستاده. بلندایی که هر چه می گذرد، با گذشت خویش، تنها یک گذار برای او رقم می زند. او از اوجی شکوهمند به سمتی جریان دارد که همه یا بسیاری از جریان ها به سمت آن جاری هستند: روح انسانی و تسلیم در برابر حقیقتی واحد و بسیط. آیین گشایش نمایشگاه آثار هنرمند آلمانی، "گونتر اوکر" با عنوان کرنش به حافظ امروز ساعت ۱۶ تا ۱۸ در دانشکده هنر و معماری واقع در بافت قدیم بوشهر، عمارت نوذری برگزار می شود. انتهای پیام

یک دیدگاه

  1. خسته نباشین ای کاش میشد که افرادی که میرن همن جا باشن و خدمت کنند به زایرین و به آنها کمک کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *