صفحه اصلی / پروژه آگاهی مصرف / دستگیری ۱۵ متجاوز مرزی توسط مرزبانان سرخس

دستگیری ۱۵ متجاوز مرزی توسط مرزبانان سرخس

دانستنی آنلاین:فرمانده هنگ مرزی سرخس از دستگیری ۱۵ متجاوز مرزی توسط مرزبانان این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین، از فارس،حمزه قاسمی گفت: ۱۵ متجاوز مرزی طی چند روز گذشته توسط مرزبانان شهرستان سرخس شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده هنگ مرزی سرخس بیان کرد: این افراد که تبعه افغانستان بودند به صورت غیرقانونی قصد ورود به عمق خاک کشور را داشتند که با تلاش شبانه روزی و هوشیاری مرزبانان گروهان پل خاتون سرخس شناسایی و در نقطه صفر مرزی دستگیر شدند و از اهدافی که برای ورود به کشور داشتند، جلوگیری شد.

وی تاکید کرد: این ۱۵ متجاوز مرزی پس از دستگیری و تکمیل پرونده، تحویل مقامات قضایی شدند تا به پرونده آن‌ها رسیدگی شود.

قاسمی با اشاره به خطرات امنیتی که از ورود افراد بیگانه به خاک کشور وجود دارد، گفت: مرزبانان شهرستان سرخس همیشه این آمادگی را دارند تا با کسانی که قصد نفوذ از مرز‌های کشور را دارند، مقابله کنند.

این مطالب را نیز ببینید!

پیوستن ایران به FATF در مقطع کنونی هیچ دستاوردی برای ما ندارد

رییس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پذیرش شروط گروه اقدام ویژه مالی (FATF) در حال حاضر هیچ دستاوردی برای ما ندارد. محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به پایان مهلت FATF به ایران برای تعیین تکلیف لوایح الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و کنوانسیون مقابله با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو)، گفت: در حال حاضر کشورهای مختلف به خصوص غربی‌ها طراح و مدیر FATF هستند. آنها تحت مدیریت آمریکایی‌ها تمامی تلاش‌شان را برای ضربه زدن به ما به کار گرفتند به همین دلیل به شدت نیاز دارند تا اطلاعات بانکی ما را داشته باشند. به همین دلیل در مقطع فعلی پیوستن به FATF هیچ دستاوردی برای ما نخواهد داشت. وی ادامه داد: ما اگر به FATF بپیوندیم کشورهای دیگر می‌توانند هر نوع نقل و انتقالات پولی و بانکی ما را رصد کنند که این خود به ضرر ما است. ما در حال حاضر تحت تحریم ۱۰۰ درصد بانکی هستیم، لذا تسهیل ارتباطات بانکی در شرایط تحریمی برای ما فایده‌ای نخواهد داشت پس با پیوستن به FATF اتفاق جدیدی نمی‌افتد بلکه آنها انرژی گذاشته تا اقدامات دیگری را علیه ما انجام دهند. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما با پیوستن به FATF عملا به صورت شفاف گزارشی به آنها از گردش پولی خود می‌دهیم و آنها می‌توانند جلوی ما را حتی در مواردی که به صورت غیررسمی فعالیت تجاری می‌کنیم، ببندند. به نظرم این سروصداها بیشتر به نفع غربی‌هاست تا این‌که منافع جمهوری اسلامی ایران تامین شود. رضایی اضافه کرد: FATF ضرر است اگر قرار به پیوستن به آن باشد باید شروطی را لحاظ کنیم البته که آنها شرط‌پذیر نیستند. مجموع این تحولات باعث شده که در مجمع تشخیص نظرات متفاوتی درباره‌ی لوایح مرتبط با FATF وجود داشته باشد برخی می‌گویند صبر کنیم تا وضعیت اجرای تعهدات اروپایی‌ها همچون کانال مالی اینستکس معلوم شود چون اگر اروپایی‌ها موفق به راه‌اندازی این کانال می‌شدند، فشار تحریم‌های بانکی آمریکا برطرف می‌شد. به گفته رییس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شاید مجمع تشخیص مصلحت نظام این لوایح را نگه داشته تا تصمیم‌گیری لازم را انجام دهد ولی در برهه فعلی نظر ما این است که FATF هیچ دستاوردی برای ما نخواهد داشت. انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *