صفحه اصلی / اقتصادی / رونق تولید برخی صنایع

رونق تولید برخی صنایع

دانستنی آنلاین:وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر دیروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان اظهار داشت: ما اکنون ۱۷ ماه واردات خودرو را در کشور ممنوع کردیم جنگ شروع شده واردات خودرو را در دولت ممنوع کردیم اما از نظر دشمن واردات ماشین آزاد است اما واردات قطعه را ممنوع کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین، رضا رحمانی عصر دیروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان اظهار داشت: ما اکنون ۱۷ ماه واردات خودرو را در کشور ممنوع کردیم جنگ شروع شده واردات خودرو را در دولت ممنوع کردیم اما از نظر دشمن واردات ماشین آزاد است اما واردات قطعه را ممنوع کرده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دشمنان با هدف، تحریم‌ها را انتخاب کرده‌اند، افزود: صادرات مواد اولیه به کشور  آزاد است اما صادرات محصول ممنوع است و این نشان می‌دهد که چقدر دشمنان حساب شده رفتار می‌کنند و این جنگ اقتصادی است.

رحمانی تصریح‌کرد: تا به این لحظه در طول ۱۷ ماه جنگ اقتصادی که دشمن  تحمیل کرده شک نکنید آنها شکست خورده‌اند زیرا تصور دشمن این بود که تا آخر اسفندماه سال گذشته همه واحدهای بزرگ و کوچک تعطیل می‌شوند و دومینوی تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری در سطح وسیع میلیونی اتفاق می‌افتد که خوشبختانه این اتفاق رخ نداد.

وی عنوان کرد: سرجمع تولید ما در سال جاری نسبت به سال گذشته کم نشده بلکه بیشتر هم شده است ما در یک صنایع مانند خودرو مشکل بیشتر داریم و در برخی صنایع مانند پوشاک، صنایع غذایی، لوازم خانگی، فولاد، مس و … مشکل نداریم بلکه رونق هم گرفته‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: دست کارفرمایانی که نخواستند کارگران را بیکار کنند، می‌بوسم و این یک روحیه جهادی و بسیجی است که صاحبان واحدهای تولیدی دارند.

رحمانی با اشاره به اینکه باید قطعه‌سازان این منطقه را به ایران خودرو و سایپا وصل کنیم، گفت: اگر امروز شما بتوانید چند قرارداد با این خودروسازان در تیراژ ببندید به طور نرمال همیشه کار دارید.

وی گفت: امسال ما  هضت ساخت و تولید داخل را راه‌اندازی کردیم و تا ۱۴۰۰ برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم و این نهضت لایه‌‌ای مختلفی دارد و یک لایه این است که ۱۰ میلیارد دلار واردات را تبدیل به صادرات کنیم و از این میزان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مربوط به خودرو است، البته واردات ما بیشتر است که باید همه افراد در این زمینه همکاری کنند.

رحمانی تصریح کرد: ماشین‌آلاتی که در این منطقه دیدم یک سرمایه برای کشور هستند و باید چند کار اساسی انجام دهیم تا از جاهای دیگر برای شغل به این منطقه بیایند.

وی با اشاره به اینکه تولید برای ما مهم است و به دنبال رونق تولید هستیم، گفت: از مدیرعامل ایران خودرو می‌خواهم، شرکت‌های خودروسازی که بیشترین اشتغال را ایجاد می‌کنند بیشترین قرارداد را با آنها منعقد کنید.

رحمانی عنوان کرد: خرما یک فرصت دیگر اقتصادی در بم است و این محصول یک برند ملی است و در این مورد یک کار جدیدی در فرآوری و تولید محصولات متنوع انجام دهید و ما حمایت‌های لازم از طرح‌های در خصوص خرما خواهیم کرد.

این مطالب را نیز ببینید!

نحوه صحیح سوخت‌گیری با کارت سوخت در جایگاه‌ها

نحوه صحیح سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت در جایگاه‌ها اعلام شد. به گزارش ایسنا، در پیامی که از سوی کانال اطلاع‌رسانی وزارت نفت منتشر شده، نکاتی درباره نحوه صحیح سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت در جایگاه‌ها اعلام شد. بر این اساس متقاضیان ابتدا کارت سوخت را داخل کارتخوان قرار دهید. سپس رمـز چهار رقمی آن را را وارد کنید. نازل را برداشته و سوخت‌گیری را آغاز کنید. بعد از اتمام سوخت‌گیری، نازل را به‌درستی سر جای خود قرار داده و پس از مشاهده پیام «کارت را بردارید» کارت سوخت خود را از کارتخوان خارج کنید. متقاضیان توجه کنند که از برداشتن کارت سوخت از کارتخوان قبل از قرار دادن نازل در جای خود، جدا خودداری کنند. انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *