صفحه اصلی / اجتماعی / امسال ۱۰۸۱ نفر در پهنه آبی کشور غرق شدند

امسال ۱۰۸۱ نفر در پهنه آبی کشور غرق شدند

دانستنی آنلاین:سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به غرق شدگی ۱۰۸۱ نفر در محیط‌های آبی در ۱۶۳ روز گذشته در سطح کشور گفت: ۶۷۷ نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬از فارس،مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانسکشور با تاکید بر اینکه ۱۴ درصد از افراد غرق شده در گروه سنی ۴ تا ۱۰ سال قرار دارند، اظهار کرد: در ۱۶۳ روز گذشته از مجموع ۱۰۸۱ مصدوم و فوتی حوادث ناشی از غرق شدگی ۲۰ درصد مربوط به میانگین سنی ۱۱ تا ۲۱ سال، ۱۴ درصد مربوط به ۴ تا ۱۰ سال، ۱۸ درصد مربوط به ۳۱ تا ۴۰ سال، ۲۴ درصد مربوط به گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال، ۸ درصد مربوط به گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال، ۵ درصد مربوط به کودکان زیر ۳ سال، ۵ درصد مربوط به ۵۱ تا ۶۰ سال و ۶ درصد مربوط به گروه سنی بالای ۶۱ سال و بیشتر هستند.

 وی افزود: در این مدت، کوچکترین فرد غرق شده پسربچه ۶ ماهه‌ای در روستای تازه کند اردبیل بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان، ترخیص شد. مسن‌ترین فرد غرق شده هم، آقا ۹۵ ساله در ارومیه در محل حادثه جان باخت.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به غرق شدگی ۱۰۸۱ نفر در محیط‌های آبی در ۱۶۳ روز گذشته در سطح کشور، بیان کرد: ۴۰۴ نفر پس از نجات از غرق شدگی توسط اورژانس پیش بیمارستانی تحت مداوای اولیه قرار گرفتند که ۳۲۸ نفر مصدوم جهت ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل و ۷۶ نفر در محل حادثه درمان شدند. همچنین ۶۷۷ نفر نیز، جان خود را در این مدت از دست داده‌اند.

خالدی با اشاره به اینکه رودخانه‌ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی قرار دارند، گفت: در ۱۶۳ روز گذشته ، از مجموع ۱۰۸۱ غریق از نظر تفکیک مکانی ۳۵۲ نفر معادل ۳۲ درصد از کل غریق‌ها در رودخانه‌ها، ۱۱ درصد در سایر محیط‌های آبی شامل (حوض، جوی، آب انبار و…)،۱۱ درصد در دریاچه پشت سد، ۲۵ درصد در دریا، ۸ درصد در استخر کشاورزی، ۵ درصد در کانال آب و ۳ درصد در استخر شنا و دریاچه های طبیعی دچار غرق شدگی شده‌اند.

وی افزود: استان‌های مازندران، گیلان و آذربایجان غربی در صدر بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی هستند و در ۱۶۳ روز گذشته بیشترین غرق شدگی به ترتیب مازندران، با ۲۱۹ نفر،گیلان با ۱۰۹ نفر و آذربایجان غربی با ۷۹ نفر هستند. بیشترین فوتی نیز به ترتیب به مازندران با ۸۸ نفر،گیلان با ۴۷ آذربایجان غربی با ۴۶ نفر اختصاص دارد.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی در ۱۳ اردیبهشت با ۲۷ مورد، ۲۱ و ۲۸ تیرماه با ۲۶ مورد و روز ۷ تیر با ۲۵ مورد به وقوع پیوسته است و در این مدت بیشترین فوتی ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روزهای ۲۸ تیر با ۲۲ نفر، ۱۴ تیر با ۱۶ نفر و ۱۳ اردیبهشت با ۱۵ نفر  اتفاق افتاده است.

این مطالب را نیز ببینید!

اقدامات لا زم در مواجهه با غریق-درست مصرف کنیم - آموزش همگانی - آگاهی مصرف

اقدامات لازم در مواجهه با غریق

متأسفانه افرادی بدون رعایت مسائل ایمنی، این برنامه مهیج تفریحی را با حادثه غرق شدن برای خود و همراهانشان به یک خاطره تلخ تبدیل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *