صفحه اصلی / دانش و فناوری / علم / آیا می دانید قورباغه چوبی چیست ؟
آیا می دانید قورباغه چوبی چیست ؟- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

آیا می دانید قورباغه چوبی چیست ؟

#قورباغه_چوبی #بیشتر_بدانیم #دانستنی

قورباغه چوبی با رفتارهای عجیب خود به عنوان شگفت انگیزترین قورباغه معرفی شده است. این قورباغه در فصل زمستان همانند یک تکه چوب رفتار می کند.

در میان گونه های مختلف حیوانی نمونه هایی دیده می شوند که با الباقی جانوران و حیوانات متفاوت تر هستند و به همین دلیل محبوبیت بیشتری یافته اند و شاید بیشتر هم شناخته شده باشند. یکی از این حیوانات قورباغه چوبی است. قورباغه چوبی نوع خاصی از این حیوانات است که تحمل قابل توجهی نسبت به سرما دارد و در فصل زمستان به مانند یک تکه چوب رفتار می کند.

 این قورباغه در طول زمستان یخ می زند و می میرد و با رسیدن بهار یخش آب شده و دوباره زنده می شود.

قورباغه چوبی جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شود.

درطول این مدت زمستان سرد نزدیک به ۶۰ درصد از بدن این قورباغه ها یخ زده است. جالب است بدانید که وی نفس نمی کشد و حتی ضربان قلبش هم برای این مدت قطع می شود و به معنای واقعی می توان گفت که این قورباغه مرده است.

طبق تحقیقاتی که انجام شده است این قورباغه می تواند مدت زیادی را در دمای ۹ تا ۱۸ درجه سانتی گراد زیر صفر سپری کرده و بدون کمترین آسیب به بهار برسد. دانشمندان دلیل این حالت را پوست خاص این قورباغه اعلام کرده اند. همچنین دمای انجماد سلول های این حیوان بسیار پایین تر از سرمای محیط است.

دانشمندان دلیل این حالت را پوست خاص این قورباغه اعلام کرده اند؛ هم چنین دمای انجماد سلول های این حیوان بسیار پایین تر از سرمای محیط است. جالب است بدانید که این قورباغه در زمستان نفس نمی کشد و حتی ضربان قلبش هم برای این مدت قطع می شود و به معنای واقعی می توان گفت که این قورباغه مرده است.

منبع: تبیان

این مطالب را نیز ببینید!

چاک پدل، پدر رایانه‌های خانگی درگذشت

"چاک پدل"(Chuck Peddle) یکی از مهم‌ترین مهندسان توسعه "رایانه‌های خانگی" اولیه که از وی به عنوان پدر رایانه‌های شخصی یاد می‌شود به علت ابتلا به سرطان لوزالمعده در 82 سالگی درگذشت. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، "چاک پدل" بیشتر به دلیل طراحی سیستم "ام او اس ۶۵۰۲"(MOS ۶۵۰۲) که بسیار کم‌هزینه بود و در سال ۱۹۷۵ تنها ۲۵ دلار قیمت داشت، شناخته شده است. ام او اس ۶۵۰۲ که یک ریزپردازنده ۸ بیتی است که در ابتدا کمتر از یک ششم فروش پردازشگرهایی که توسط کمپانی‌های بزرگ تولید شده بودند، نیز فروش کرد و به اولین موج رایانه‌های خانگی از جمله "کمودور پی‌ای‌تی"(PET) و "اپل ۲"(Apple II) راه پیدا کرد. پس از آن این پردازنده‌ها به کنسول های بازی همچون آتاری وارد شد. پدل در سال ۱۹۸۰ میلادی شرکت "ام‌اواس فناوری" را ترک کرد و روی پروژه‌های دیگر کار کرد. وی با ساخت رایانه‌های خانگی به از انحصار خارج کردن استفاده از آنها کمک کرد و پیشگام در عرصه‌ای شد که سبب شد امروزه استفاده از تلفن‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌ها کاملا رایج شده است. این فرد مهم در حوزه رایانه‌ها در نهایت در اثر ابتلا به سرطان لوزالمعده در سن ۸۲ سالگی درگذشت. انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *