صفحه اصلی / مالی و اقتصادی / توزیع اسکناس نو
توزیع اسکناس نو- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

توزیع اسکناس نو

 #اسکناس_نو #دانستنی #بیشتر_بدانیم

به مناسب عید سعید «غدیر خم» بانک مرکزی از  ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه در شعب منتخب بانک‌ها شروع به توزیع اسکناس نو کرده است. براین اساس، در مجموع ۵۰ شعبه از بانک‌های ملی، صادرات، ملت، کارآفرین و پارسیان در تهران توزیع‌کننده اسکناس‌های نو می باشند.

مراجعه به شعب برخی از بانک‌ها حکایت از آن دارد که مراجعه‌کننده برای دریافت اسکناس نو باید در بانک مورد نظر حساب بانکی داشته باشد تا هزینه اسکناس نویی که دریافت می‌کند از حساب او برداشت شود و پول به طور دستی دریافت نخواهد شد، اما برخی شعب بانک‌های دیگر عنوان می‌کنند که اگر هم شخص مراجعه‌کننده حساب بانکی نداشته باشد باز هم به وی اسکناس نو تعلق می‌گیرد، ولی در حد یک باند از اسکناس ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تومانی.

 جالب اینجاست که بانک‌ها عنوان می‌کنند محدودیت خاصی در توزیع اسکناس نو به متقاضیان ندارند و آن ها می‌توانند حتی تا چند باند از اسکناس ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومانی دریافت کنند. از سویی دیگر  ظاهراً یک نفر می‌تواند با مراجعه به شعب بانک‌های مختلف نیز اسکناس نو بگیرد.

توزیع اسکناس نو در کدام بانک ها صورت می گیرد؟

اما در حالی توزیع اسکناس نو در بانک‌ها تا دوشنبه ۲۹ شهریورماه ادامه دارد که برخی شعب به مشتریان اعلام می‌کنند در صورت نیاز هرچه سریع‌تر اقدام کنند، چرا که ممکن است اسکناس‌های نو تمام شود.

براساس آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده ۱۲ شعبه بانک ملی شامل کاشف، میدان استاد معین، اسلام شهر، دانشگاه، میدان شهدا، دماوند، شهرری، ورامین، صندوق پس‌انداز ملی، بازار، میدان اسعدآباد و بومهن توزیع اسکناس نو را برعهده دارند.

همچنین شعب مرکزی، فردوسی، سی‌متری آذر، جماران، شهرک قدس، میدان امام حسین، شهرری، ابوذر غربی، وحدت اسلامی، اشرفی اصفهانی، کوی نصر و میدان جمهوری از شعب منتخب صادرات برای ارائه اسکناس نو هستند.

در بانک ملت نیز شعب فداییان اسلام، چهارراه استانبول، بلوار دلاوران، مستقل مرکزی، بازار آلومینوم، پنجم نیروی هوایی، میرداماد، هفتم تیر، شهر قدس، چهارراه ولیعصر و قائم شهر توزیع‌کننده خواهند بود.

در بانک کارآفرین نیز شعب سردار جنگل، عمار، دکتر فاطمی، تهران‌پارس، صادقیه، طالقانی شرقی، مطهری غربی، سرو شرقی، جمهوری و یوسف‌آباد شمالی توزیع‌کننده هستند.

پارسیان از دیگر بانک‌هایی است که اسکناس نو در شش شعبه ارائه می‌کند. بلوار کشاورز، آزادی، فردوسی، میرداماد غربی، شعبه چهارراه رشید، نازی‌آباد توزیع‌کنندگان اسکناس نو از سوی بانک پارسیان هستند.

توزیع اسکناس نو در بانک ها محدود به تهران نیست و قرار بر این بوده تا در سایر شهرستان‌ها با هماهنگی ناظران پولی از طریق روابط عمومی بانک‌ها و شعب منتخب انجام شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

این مطالب را نیز ببینید!

ماده ۸۱ قانون بانکداری رافع مشکلات کسب و کار

دانستنی آنلاین:عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از اصلاح ماده ۸۱ قانون جامع بانکداری برای رفع مشکلات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *