صفحه اصلی / آگاهی مصرف / خودرو / پورشه پانامرا ۲۰۱۷ هیبرید رونمایی شد
پورشه پانامرا 2017 هیبرید رونمایی شد- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

پورشه پانامرا ۲۰۱۷ هیبرید رونمایی شد

#پورشه_پانامرا #رونمایی #دانستنی #بیشتر_بدانیم

شرکت پورشه با رونمایی از جدیدترین مدل خودروی پورشه پانامرا در صدر خبرها قرار گرفته است. این خودروی هیبرید چهار درب Panamera 4 E-Hybrid نام دارد. اگرچه این خودرو در رده خودروهای دوست دار محیط زیست دسته بندی می شود، اما این به هیچ به معنای ضعیف بودن آن نیست.

پورشه پانامرا هیبرید قرار است در نمایشگاه خودروی پاریس در پاییز امسال در معرض دید عموم قرار بگیرد. براساس ارزیابی های نهادهای استاندارد در اروپل، میزان آلایندگی این خودرو به ازای هر صد کیلوکتر، ۵۶ گرم دی اکسید کربن خواهد بود.

موتور ۲.۹ لیتری توین توربو V6 در کنار یک موتور الکتریکی، قدرت این خودرو را تأمین می کند. قدرت موتور بنزینی ۳۳۰ اسب بخار است و ۳۳۱ پوند فوت گشتاور تولید می کند. موتور الکتریکی نیز ۱۳۶ اسب بخار و ۲۹۵ فوت پوند گشتاور تولید می کند.

اگرچه این خودرو، نخستین خودروی هیبرید پورشه نیست، اما این شرکت چگونگی ارائه این قابلیت را در جدیدترین مدل پانامرا تغییر داده است. تا پیش از این لازم بود تا برای فعال سازی حالت E-boost در موتور خودرو، پدال گاز را تا هشتاد درصد فشار دهید. اما از این پس، نیازی به این کار نیست.

حالات مختلف رانندگی پورشه پانامرا

این خودرو دارای حالات مختلفی برای رانندگی است. حالت پیشفرض که پانامرا همیشه با آن روشن می شود ،E-Power نام دارد و فقط از موتور الکتریکی استفاده می کند. حالت E-Hold، مصرف باتری را متوقف کرده و موتور بنزینی را وارد مدار می کند. حالتی نیز به نام Hybrid Auto نام دارد که اولویت را به بهره وری می دهد و هر دو موتور را ترکیب کرده و هر یک را در زمان نیاز وارد مدار می کند.

این خودرو دارای دو حالت اسپورت و اسپورت پلاس نیز هست و طی آن، از ظرفیت حداکثری هر دو موتور استفاده می شود.

ظرفیت باتری این خودرو ۱۴.۱ کیلووات ساعت اعلام شده و بسته به منبع برقی که انتخاب می کنید، شارژ شدن آن بین سه تا دوازده ساعت به طول می انجامد.

گیربکس این خودرو نیز همچون مدل های متعارف پانامرا، هشت سرعته است. نمایش بسیاری از اطلاعات از جمله میزان سرعت، انرژی مصرف شده و انرژی باقی مانده به صورت مجازی در مقابل راننده انجام می شود.

عرضه این خودرو از تابستان سال آینده آغاز می شود. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده اما بعید است که کمتر از صد هزار دلار به فروش برسد.

منبع: شهر خبر

این مطالب را نیز ببینید!

دانستنی های ضروری درباره لاستيک خودرو- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

دانستنی های ضروری درباره لاستیک خودرو

لاستیک یکی از بخش های حساس خودرو است که نیاز به مراقبت ویژه برای جلوگیری از حادثه دارد. همه می دانند اگر لاستیک نباشد خودرو نمی تواند حرکت کند، پس باید حواس رانندگان به لاستیک خودرو باشد، چون لاستیک سالم و مناسب ایمنی اتومبیل و سرنشینان را افزایش می دهد. رعایت این نکات سلامت لاستیک خودرو را تضمین خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *