صفحه اصلی / استاندارد و کیفیت / میز استاندارد برای کودکان
میز استاندارد برای کودکان- پایگاه اینترنتی دانستنی در ایران

میز استاندارد برای کودکان

میز تحریر کودکتان را جوری انتخاب کنید که متناسب با سن و سایز او باشد؛ به دلیل آن که آنان در هنگام فعالیت و استفاده از میز تحریر راحت باشند. نکته ی دیگر در انتخاب میز و تحریر رنگ و سبک طراحی آن است که با توجه به دختر و پسر بودن کودک انتخاب می شود. همچنین بزرگ یا کوچک بودن میز و ارتفاع آن موجب خمیدگی پشت یا خستگی زودرس کودک نگردد. لذا توجه به نکات زیر در خرید میز تحریر برای کودکان دلبندتان پیشنهاد می گردد:

۱ – ارتفاع میز تحریر باید طوری باشد که زانوهای کودک از سطح زیرین میز فاصله داشته باشد و امکان جابجایی و حرکت آزادانه با توجه به فاصله بین ران و سطح زیرین میز وجود داشته باشد.

۲ – ارتفاع میز باید به گونه‌ای باشد تا زمانی‌که بازوها در وضعیت عمود بر سطح میز هم محور با محور طولی بدن قرار دارند، آرنج‌ها تقریباً در محدوده سطح رویی میز قرار گیرد.

۳ – در هنگام مطالعه نباید سر و گردن بیشتر از ۲۰ درجه به طرف پایین خم شود.

۴ – میز مطالعه باید طوری انتخاب شود که خواننده هنگامی که دو دست خود را روی میز قرار می‌دهد، حداقل فاصله کتاب و چشم های او کمتر از ۴۰ سانتی‌متر نباشد.

نکته بسیار مهم:  نباید کودک در پشت میز به مدت طولانی در یک وضعیت ثابت بماند و بهتر است از او بخواهیم هر یک ساعت یکبار از جای خود بلند شود و فعالیت داشته باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

مرز خسروی بازگشایی شد

دانستنی آنلاین:لحظاتی پیش در مراسمی مرز خسروی با حضور وزیر کشور، استاندار و نمایندگان استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *